lankytinos vietos

Bažnyčios g. 1, Švėkšna

Švėkšnos miestelyje stovinti dvibokštė, raudonų plytų bažnyčia baigta statyti 1905 m. Bažnyčia, garsėja įspūdingu interjeru, eksterjeru ir savo istorija. Tai viena aukščiausių Lietuvos bažnyčių, jos bokštai siekia 65 metrus.

Parko g. 4, Švėkšna

Švėkšnos dvaro rūmai „Vila Genowefa“ – tai 1880 m. statyti nedideli ampyro stiliaus rūmai. Rūmų teritorijoje yra įspūdingas parkas. Parke yra saulės laikrodis, tvenkinys, tvenkinio saloje deivės Dianos statula.

Bažnyčios g. 9A, Švėkšna

Švėkšnos gimnazijos pastate įsikūręs muziejus. Muziejuje yra 4 skirtingos ekspozicijų salės: etnografija, archeologija, Švėkšnos dvaro istorija; Švėkšnos miestelio istorija.

Vilkėno g. 8, Švėkšna

Kavinė – baras „Viesulas“ įsikūręs prie vieno gražiausių Lietuvoje parkų, kurį XIX a. viduryje įrengė grafai Pliateriai. Kavinė – baras siūlo patiekalą „Karpis su žirniais“. Pagal grafų tradicijas, jis patiekiamas ne su bulvėmis, bet su virtais žirniais. 

Inkaklių gyvenvietės pasididžiavimas - lurdo grota su Švč. Mergelės Marijos skulptūra ir ant kalvos stovinti koplyčia. 

Virkytų k. 1, Švėkšnos sen.

Pirmasis Lietuvoje šeimos vyno ūkis „Česlovo Ramoškos vyno ūkis“. Tautinio paveldo statusas suteiktas visiems Česlovo gaminamiems vynams: juodųjų serbentų, aronijų, aviečių, obuolių ir svarainių. Vyno ūkyje taip pat rengiamos vynų degustacijos, kurias veda pati vyno ūkio šeimininkė Tatjana.  

Kuršių g. 8, Kintai

Kavinė „Kuršiai“ įsikūrusi Kintų miestelio pačiame centre, buvusiame Kintų banko ir vaistinės pastate. Kavinės įkūrėja pati gamina patiekalus iš senųjų receptų, pagal kuriuos žuvį gamindavo vietinių žvejų žmonos. Turistiniam maršrutui „Divyčio kelias“ kavinė „Kuršiai“ siūlo žuvies patiekalą „Žuvis bulvių plutelėje“.

Didžioji tuja“ tai - Kintų miestelyje, už girininkijos pastato auganti įspūdingo dydžio dvikamienė tuja. Šios tujos aukštis apie 18 metrų.

Kuršių g. 22, Kintai

Vydūno muziejus Kintuose - vienintelė vieta Lietuvoje, kur saugoma didžiausia rašytojo kūrybos ir gyvenimo faktus liudijančių eksponatų. Muziejus taip pat kaupia eksponatus, kurie pasakoja apie Kintų, pamario ir Mažosios Lietuvos pagrindinius istorijos etapus.

Povilų g. 11, Kintai

UAB „Kintai“ įkurti Nemuno deltos regioniniame parke, vienoje pusėje Minijos upė, kitoje didžiuliai tvenkinių plotai. Turistiniam maršrutui „Divyčio kelias“ kavinė siūlo tradicinę Šilutės krašto žuvienę „Žvejo sriuba“, kuri gaminama iš savo pačių užaugintų šviežių žuvų.

Puslapiai