VYDŪNO MUZIEJUS

VYDŪNO MUZIEJUS
Kuršių g. 22, Kintai

1993 m. Lietuvos valstybės lėšomis Kinuose buvo baigta restauruoti 1705 m. statyta Kintų parapijos pradinė mokykla, kurioje 1888 – 1892 m. gyveno ir mokytojavo Vydūnas.

Minint rašytojo gimtadienį, 1994 m. šiame name, kaip Šilutės muziejaus filialas, iškilmingai atidarytas Vydūno muziejus. Iš įvairių Lietuvos ir pasaulio vietų gauta (ir vis dar gaunama) išsaugotų nuotraukų, knygų su įrašais, laiškų ir prisiminimų. Žinant, koks Vydūnas gyvenime buvo aktyvus ir rūpestingas savo idėjų ir kūrybos sklaidai, nestebina išlikusių unikalių eksponatų gausa.

Muziejus Kintuose – vienintelė vieta Lietuvoje, kur saugoma didžiausia rašytojo kūrybos ir gyvenimo faktus liudijančių eksponatų kolekcija ir pats įspūdingiausias asmeninis daiktas – Vydūno arfa. Ją vietos entuziastai 1988 m. Taline (Estija) surado ir parvežė į Kintus.

Nuo 2002 m. muziejus reorganizuotas į Kintų Vydūno kultūros centrą. Įvairiais renginiais ir projektais tęsiama rašytojo kūrybos ir gyvenimo idėjų sklaida tam pačiam, dar prieš šimtmety Vydūno puoselėtam tikslui siekti – lietuvių kultūros savitumui išsaugoti.

Muziejus taip pat kaupia eksponatus, kurie pasakoja apie Kintų, pamario ir Mažosios Lietuvos pagrindinius istorijos etapus. Muziejuje, pamario krašto istorijos, paveldo ir etnografijos sklaidai rengiamos įvairios edukacinės programos, kurių metu pasakojama apie vėtrungės atsiradimo istoriją, akcentuojamos krašto etnokultūrinės tradicijos.

Kontaktai:

Adresas: Kuršių g. 22, Kintai
Tel. +37044147379