VIEŠBUTIS - RESTORANAS “DEIMS”

VIEŠBUTIS - RESTORANAS “DEIMS”
Lietuvininkų g. 70, Šilutė

Viešbutis - restoranas „Deims“ yra įsikūręs pačiame Šilutės centre. 1870 metais buvo įkurtas viešbutis, kurio pavadinimas kilo iš savininko vardo Hermann Deim. Tačiau jau 1922 m. viešbutį su kavine įsigijo p. Haupt. Tai, jog naujasis ir vėlesni savininkai nepakeitė viešbučio pavadinimo, rodo, kad ankstesnis savininkas buvo sukūręs patikimo ir gero viešbučio bei kavinės įvaizdį. Viešbučio pastatas greičiausiai iškilo pačioje XX a. pradžioje. Detalių žinių apie viešbučio bei kavinės veiklą neturima. Manoma, kad kavinė galėjo veikti pirmame pastato aukšte, o antrame buvo nuomojami butai. To laikotarpio viename reklaminiame skelbime buvo nurodyta, kad viešbutyje yra 24 vietos (lovos), centrinis šildymas, garažai. Keletas patikimų šaltinių liudija, kad Šilutės šaulių draugija „Deims“ viešbučio sode iki 1920 m. turėjo šaudyklą. Po 1920 m., ko gero, sugriežtėjus reikalavimams, šaudykla buvo likviduota. Po Antrojo pasaulinio karo viešbutis vėl pradėjo veikti. Iš senojo pavadinimo „Deims Hotel“ jis buvo pervadintas į „Nemuną“, netrukus pradėjo veikti ir kavinė „Žibintas“. Pokaryje buvo atliktas pastato kapitalinis remontas, rekonstrukcija. Pastato išorė pakito nedaug, buvo išlaikyti pagrindiniai prieškario pastato išorės elementai.

Šiuo metu viešbučio – restorano „Deims“ pastatas, visi 43 kambariai ir kavinės patalpos yra naujai rekonstruoti. Restorane telpa iki 120 lankytojų. „Deims“ yra vienintelis viešbutis Šilutės mieste, kuris vienu metu gali priimti iki 85 svečių.

PATIEKALAS

Turistiniam maršrutui „Divyčio kelias“ viešbutis - restoranas „Deims“ siūlo žvejybos kulinarinį patiekalą „Sterką su keptomis daržovėmis“. Tai specialiai turistiniam maršrutui paruoštas patiekalas, kurio pagrindu tapo vienas populiariausių nuolatinių lankytojų patiekalas "Sterkas balto vyno padaže". Restorano direktorė pasitarusi su patyrusiais virtuvės šefais, patobulino patiekalą ir nusprendė jį padaryti tinkantį visiems sterko mėgėjams, nes pastarasis patiekiamas vyno padaže, prie kurio, kaip pati direktorė teigia, reikia šiek tiek priprasti ir ne visiems gali patikti.

Sterkas ruošiamas tradiciniu ir natūraliu būdu, prieskoniuojamas pipirais, druska ir natūraliomis žolelėmis, paniruojamas ir tuomet kepamas. „Sterkas su keptomis daržovėmis“ patiekiamas su bulvėmis, pomidorais, špinatais, keptomis morkomis bei žolelių padažu. Šio patiekalo kaina ~ 22 Lt (~6 Eur).

Kontaktai:

Adresas: Lietuvininkų g. 70, Šilutė
Tel.: +37061672052, restorano tel.: +37044162482

www.deims.lt