RESTORANAS „PRIE PETERSO TILTO“

RESTORANAS „PRIE PETERSO TILTO“
Šilutės g. 13/ Nemuno g. 1, Rusnė

Restoranas “Prie Peterso tilto“ įkurtas istoriniame Rusnės senajame pašte, pro kurio langus matosi Atmatos upė, garsiojo Peterso tilto liekanos ir jo žibintas, apžvalgos aikštelė. Praeičiai būdingas pašto pastatas, stovėjęs prieš pat įvažiavimą į tiltą – dailus vokiško nacionalinio stiliaus statinys. Aukštas stiegių stogas pabrėžė šios vietos svarbą. Daug gero Rusnės gyventojams padaręs apskrities viršininkas Petersas, kurio vardu ir buvo pavadintas įspūdingas tiltas yra reikšminga persona šiai salai. Ant atrestauruoto senojo pašto jau kurį laiką yra užrašas „Prie Peterso tilto“, tad restorano šeimininkams nekilo klausimo dėl pavadinimo. Kaip pasakoja restorano šeimininkė Audra Loreta Rimkienė, ji yra girdėjusi, kad Petersas geru žodžiu buvo minimas ir šeimininkių, nes buvo atvežęs labai skanios ir geros rūšies bulvių, kurių daigus pasidalinęs su rusniškiais. Dar ir dabar kalbama Šilutės krašte, kad anksčiausios ir skaniausios bulvės atkeliauja iš salos.

PATIEKALAS

Restorane „Prie Peterso tilto“ patiekalų asortimentas gausus tiek iš žuvies, tiek iš mėsos. Daugelis patiekalų kepami ant žarijų, kurie įgauna dūmų skonį. Šiltuoju metų laiku griliai įrengiami ne tik virtuvėje, bet ir terasoje, kurioje lankytojams matant kepami patiekalai. Restorane gaminami senieji traciniai patiekalai būdingi Šilutės kraštui ir Rusnės miesteliui.

Turistiniam maršrutui „Divyčio kelias“ restoranas „Prie Peterso tilto“ siūlo patiekalą „Prūsiškai ruošta žuvis“. Tai patiekalas, kurį Audra Loreta gamina, tačiau niekur kitur daugiau nėra jo mačiusi. Į molinį indą sudedama žuvis, bulvės, morkos, natūralūs žalumynai ir viskas yra užpilama grietinėle. Ant viršaus apibarstomas sūris, nors šio krašto moterys gamindamos šį patiekalą, to nedarydavo. Tada užmaunama mielinės tešlos kepurė ir troškinama orkaitėje. Paprastai senųjų laikų šeimininkės kepurę ruošdavo iš duonos raugo. Patiekalo „Prūsiškai ruošta žuvis“ kaina ~ 17 Lt (~5 Eur). 

Kontaktai:

Adresas: Šilutės g. 13/ Nemuno g. 1 Rusnė
Tel. +37061158543