POILSIO IR LAISVALAIKIO CENTRAS „VENTAINĖ“

POILSIO IR LAISVALAIKIO CENTRAS „VENTAINĖ“
Marių g. 7, Ventė

Ventainė“ yra įsikūrusi ant Kuršių marių kranto Ventės rago pusiasalyje. Laisvalaikio centre – restoranas, 27 kambariai, 10 namelių, kempingas, pirčių kompleksas, kelionės laivais ir kateriais po Kuršių marias, Nemuną ir Miniją, žiemą įrengiama didžiausia ledo čiuožykla Lietuvoje, poledinė žūklė bei daug kitų pramogų. Taip pat „Ventainę“ puošia menininkų simpoziumų „Kuršių meno savaitė“ dalyvių sukurti paveikslai ir skulptūros.

PATIEKALAS

Saldžių patiekalų Mažojoje Lietuvoje buvo daug. Iki karo kepyklėlėse, cukrainėse, kavinėse buvo gaminami įvairiausi kepiniai ir saldėsiai. Pyragai, saldumynai – tai išskirtinis Šilutės krašto patiekalas, kurio tradicijas perėmė iš germaniškosios kultūros. Vieni skaniausių senų laikų tradicinių saldumynų – šventiniai vofeliai (vafliai), kuriuos restoranas „Ventainė“ siūlo turistiniam maršrutui „Divyčio kelias“. Šis tradicinis desertas naujas patiekalas restorano „Ventainė“ meniu, specialiai atkurtas turistiniam maršrutui „Divyčio kelias“.

Senais laikais Šilutės krašte tarp geriau gyvenančių šišioniškių buvo labai populiarus pasisėdėjimas per paludienį (pavakarius) kiemo sodelyje šalia verandos su kafijos (kavos) ar tijos (arbatos) puodeliu ir traškiu vofeliu. Pastarųjų gamybai, jau tada iš Vokietijos gaudavo kepimo miltelių „baspulverių“, bet vietinės šyšioniškės sakė, kad pačios gali pasidaryti tų stebuklingųjų gerųjų miltelių, reikia: šaukštelio sodos, šaukštelio rūgščiosios druskos, šaukštelio krakmolo... tada šiek tiek margarino, cukraus, gerą šliūzą kvietinių miltų, keletą kliozų rūgščios grietinės, viską gerai sumaišyti, o sumaišius – gerai ant pečiaus iškepti. Taip būdavo pagamintas tikras, šyšioniškiškas skanėstas – kvepiantis ir šiltas šventinis vofelis.

Kontaktai:

Adresas: Marių g. 7, Ventės kaimas

Tel.: + 37068670490, + 37044168525

Faks. + 370 441 47 422

www.ventaine.lt