MINIJOS KAIMAS

MINIJOS KAIMAS

Minijos (Mingės) kaimas dėl gražaus, unikalaus kraštovaizdžio dar vadinamas Lietuvos Venecija. Tai vienintelis gatvinis kaimas, kuriame pagrindinę gatvę atstoja upė. Išskirtinis ir unikalus Lietuvos kaimas įsikūręs Nemuno deltos regioniniame parke.

Minijos kaimas įsikūręs abipus Minijos upės. Iš rytų ir iš vakarų kaimą supa užliejamos pievos. Toliau šiaurės rytuose yra didelė Aukštumalos aukštapelkė, o pietvakariuose – Kuršių marių Kniaupo įlanka ir Ventės ragas. Į šiaurę nuo Minijos kaimo yra dideli Kintų žuvininkystės tvenkiniai, o į pietus iki pat Atmatos ir Kuršių marių driekiasi pelkėta, daugiausia juodalksnių raistais ir nendrynais apaugusi Minijos delta.

Minijos kaimo žvejai daugelį šimtmečių žvejojo pačiuose žuvingiausiuose Kuršių marių plotuose – Krokų lankoje, Minijoje, Karklėje ir svarbiausiose Nemuno atšakose – Atmatoje, Skirvytėje ir Gilijoje, kuriomis migruodavo vertingiausios žuvys – lašišos, šlakiai ir unguriai.

Šiomis dienomis Minijos kaime pastoviai gyvena trys šeimos – Stasio Petrošiaus, Jurgio Gečo ir Jono Bulavino. Šios trys šeimos verčiasi kaimo turizmu. Pirmasis kaimo sodybą įkūrė Stasys Petrošius, paskui ir likusios šeimos. Kaip pasakoja vietiniai, žiemą ir vėlų rudenį čia ramu, tuomet galima ir su likusiais keliais kaimynais daugiau pabendrauti. Šiltuoju metų laiku visi savaitgaliai užsakyti ir suplanuoti, o ir šiokiadieniais svečių Minijos kaime tikrai netrūksta. Ponia Gečienė pasakoja, kad su kaimynais sugyvena draugiškai, jei būna visi kambariai užsakyti, svečius nukreipia pas vietinius kaimynus.

Ponia Gečienė savo sodyboje verda tradicinę žuvienę, kurios galima paragauti jos terasoje, prie tam skirtų ilgų, daug žmonių sutalpinančių stalų. Dažiausiai žuvienę šeimininkė gamina laivais plaukiojantiems svečiams, kurių būna ne mažos grupės. Taip pat Gečų sodyboje kartais patys kapitonai po pasiplaukiojimo ruošia ir moko, kaip pasigaminti tradicinės žuvienės savo keleivius. Jei grupė yra ne mažesnė nei 20 žmonių ir iš anksto susitarus, ponia Gečienė sakosi galėtų pagaminti žuvienės atvykusiems svečiams. Ponios Gečienė vyras, Jurgis Gečas sodyboje atsakingas už svečių priėmimą ir vandens pramogas laivais. Sodyboje jis turi įkūręs savo privatų mažą muziejų, kuriame eksponuojami senieji tradiciniai žvejybos įrankiai. Juos savininkas renka jau labai daug metų ir sako, kad gavęs bet kokį senovinį eksponatą susijusį su žvejyba, džiaugiasi it vaikas. J. Gečo eksponatais stebisi net ir Kintų muziejaus darbuotojai, tiek visokių įdomybių jis yra prisirinkęs. Šeimininkas sako, kad daug žvejybos reikmenų jam yra pridovanoję, pats radęs ar nusipirkęs už pinigus ar išmainęs. J. Gečas mielai rodo, pasakoja ir dalinasi įvairiomis istorijomis apie senovinius žvejybos eksponatus (plūdžių kolekcija, keturlankiai venteriai, vindkartiniai tinklai, ungurių gaudyklės, žuvų matuokliai, prieškarinis gelbėjimosi ratas, ledo kirtikliai ir labai daug kt.).

Koordinatės: 55°21'36.7"Š 21°17'03.3"R

Jono Bulavino sodyba: +37068533211

Jurgio Gečo sodyba: + 37061425630

Stasio Petrošiaus sodyba "Mingės egzotika": +37068666600