KAVINĖ „MINGĖS EGZOTIKA“

KAVINĖ „MINGĖS EGZOTIKA“
Krokų lankos g. 33, Minija

Kavinė „Mingės Egzotika“ įsikūrusi ant Minijos upės kranto, tai vienintelė kavinė Minijos (Mingės) miestelyje dar vadinamu Lietuvos Venecija. Kavinė „Mingės Egzotika“, vietinių trumpiau vadinama tiesiog kavine „Egzotika“, įsikūrusi kairiajame upės krante, tad atvykus iš kitos miestelio pusės, kavinę pasiekti galima dviem būdais – apvažiavus sausumos keliukais aplink kaimą arba tiesiai - vandens keliu. Kaimo namai išsidėstę abipus Minijos atgręžti į upės pusę, prie kiekvieno kiemo įrengtos prieplaukos valtims ar kitai transporto priemonei. XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje daugiausia buvo statomi Mažajai Lietuvai būdingi mūriniai ir mediniai pastatai, tačiau autentiškų pastatų neišliko. Kaip ir kavinės „Mingės Egzotika“ pastato, anot kavinės šeimininko Stasio Petrošiaus prieš antrą pasaulinį karą šioje vietoje buvo stambaus ūkininko sodyba, kurio namų kieme stovėjo ūkiniai pastatai, atokiau - vėjinė lentpjūvė, arklidės. Po karo ūkis sudegė ir tapo apleista vieta. Kaip pasakoja S. Petrošius po Nepriklausomybės sugrąžinimo buvo sunkūs laikai, jis neturėjo rimto darbo ir 1996 m. kilo idėja įkurti kaimo turizmo sodybą, apleistą sklypą S. Petrošius įsigijo už 120 Lt.

„Mingės Egzotika“ teikia maitinimo, apgyvendinimo ir vandens pramogų paslaugas. Šiltuoju sezonu (nuo 05-15 iki 09-15) sodyba ir kavinė dirba kiekvieną dieną, o likusiais mėnesiais tik savaitgaliais.

PATIEKALAS

Turistiniam maršrutui “Divyčio kelias” kavinė „Egzotika“ siūlo žuvies kulinarinį patiekalą „Sterko žuvies blyneliai“. Kavinės šeimininkas Statys Petrošius pasakoja, kad kai įkūrė kavinę, nusprendė, kad daugiausiai patiekalų gamins iš sterko. Daugelis žmonių atvažiuoja pavalgyti „sterko kepsnio“ arba „sterko žuvies blynelių“, o jei jų neturime (bet tai būna itin retai) išvažiuoja nevalgę. Šeimininkas tikina, kad viską gamina iš brangiausios ir geriausios Kuršių marių žuvies.

„Sterko žuvies blyneliai“ gaminami iš sterko, ši žuvis labai vertinama dėl savo gero skonio savybių.

„Šis receptas sukurtas nuo seno žinomu tradiciniu mėsos kepsnelių pagrindu, kadangi "Mingės Egzotika" yra prie vandens - mėsa pakeista į žuvį“,- pasakoja kavinės virėja. Žuvis perkama šviežia, iš vietinių žvejų. Prie blynelių patiekiama grietinė ir krienai, kurie anksčiau buvo laikomi grožio ir sveikatos šaltiniu. Mažos porcijos kaina – 9 Lt (~3 Eur), didelės – 13 Lt (~4 Eur).

Kontaktai:

Adresas: Krokų lankos g. 33, Minija
Tel.: +37068666600
 www.mingeskaimas.lt