KAVINĖ “KURŠIAI“

KAVINĖ “KURŠIAI“
Kuršių g. 8, Kintai


 

Kavinė „Kuršiai“ įsikūrusi Kintų miestelio pačiame centre, buvusiame Kintų banko ir vaistinės pastate. Prieš šešerius metus įkurtai kavinei, buvo duotas istorinis pavadinimas genties, kuri mūsų kraštuose gyveno nuo XIII a. - kuršiai. Kavinė „Kuršiai“ yra vienintelė kavinė veikianti Kintų miestelyje, kuri garsėja tradiciniais Šilutės krašto žuvies patiekalais. Kaip pasakoja kavinės įkūrėja Audra Loreta Rimkienė kavinės meniu keitėsi ne kartą, kol tapo tokiu, koks yra šiandien. Kartais esami patiekalai šiek tiek patobulinami ar sukuriami nauji, tačiau jei reiktų išimti kurį nors patiekalą, šeimininkė sako, jog net neįsivaizduotų kurį, dažnas lankytojas turi savo patiekalą, kurio tikrai pasigestų.

PATIEKALAS

Šeimininkė nuo ryto iki vakaro pati ruošia patiekalus, kurių patobulintus receptus išgirdo iš vietinių gyventojų. Kaip pasakoja A. L. Rimkienė vieną dieną į kavinę užsuko vokietė Erika, kuri iš Kintų pokario metais niekur neišvažiavusi, taip ir likusi šiame mažame miestelyje. Ji su savimi buvo atsivedusi kompaniją draugų iš Vokietijos, vienas svečias labai norėjo bulvinių blynų, nors kavinėje tokio patiekalo nebuvo, Loretai dėl to bėdų nekilo ir ji pagamino ko svečias pageidavo. Senbuvė padėkojusi pakvietė kavinės šeimininkę pasikalbėti ir pasidalinti prisiminimais bei senaisiais receptais, pagal kuriuos žuvį gamindavo žvejų žmonos. A. L. Rimkienės teigimu, pagal save patobulinusi senuosius receptus tik kavinėje „Kuršiai“ galima paragauti tam tikrų žuvies patiekalų.

Turistiniam maršrutui „Divyčio kelias“ kavinė „Kuršiai“ siūlo žuvies patiekalą „Žuvis bulvių plutelėje“. Anksčiau žmonės mėsos nelabai dažnai skanaudavo, dėl maisto įvairovės receptus kūrė iš šiam kraštui būdingų produktų – žuvies ir bulvių“, – teigia A. L. Rimkienė. Šį patiekalą šeimininkės gamindavo atrinkusios geriausius žuvies gabaliukus, juos iš abiejų pusių apklodavo per stambią tarką sutarkuotomis bulvėmis ir išsikepdavo kažką panašaus į kugelį su žuvimi. Audra Loreta šį patiekalo receptą patobulino ir davė „Žuvis bulvių plutelėje“ pavadinimą. Patiekiamas jis su grietinėlės ir grybų padažu. Kaina 17 Lt (~5 Eur).

Kontaktai:

Adresas: Kuršių g. 8, Kintai

Tel. +37061158543

Darbo laikas: I-IV 10.00-23.00 val., V-VII 10.00-24.00 val. 

www.kintai-kursiai.lt