ŽUVIES RŪKYKLA „ANITOS ŽUVYS“

ŽUVIES RŪKYKLA „ANITOS ŽUVYS“
Skalvių g. 6, Rusnė

Jurijus Belokopytovo rūkykla pavadinta žmonos garbei, nors ji ir nenorėjo sutikti, tačiau daugelis Rusnėje ir daugelyje kitų vietų, kur jie prekiauja žuvimi, juos vadindavo būtent taip - „Anitos žuvys".

Jurijus - rusniškis nuo gimimo. Jis pirmasis, kurio rūkomam karšiui saloje suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas, liudijantis, jog jis tai daro laikydamasis senųjų šio krašto tradicijų. 2013 m. pirmajam suteikta teisė naudoti Nemuno deltos regioninio parko prekinį ženklą, kuris pasako, kad produktas pagamintas vietos gyventojų.

Jurijaus šeima visada buvo glaudžiai susijusi su žuvimi, jie vertėsi valčių gamyba bei žvejyba. Tėvelis mėgo apdoroti žuvį, kūrenti rūkyklą ir vaišinti svečius šviežiai išrūkyta žuvimi, o Jurijus nuo mažų dienų dalyvaudavo visame procese.

Rūkyklos veikla tapo verslu tuomet, kai po nepriklausomybės atkūrimo žlugo Rusnės tarybinis ūkis ir reikėjo kažką dirbti. Jis prisimena, kad tuo metu ypač skaniai, laikydamasis senųjų receptų žuvį rūkė Juozas Baublys kartu su žmona Joana. Nuo seno jie tai darė taip meistriškai, kad rūkytą žuvį tik pas juos pirkdavo to meto nomenklatūriniai pareigūnai. Prašomas J.Baublys pasidalijo svarbiausiomis žuvies rūkymo paslaptimis su Jurijumi ir jo žmona Anita.

Šiandien J. Belokopytovas prisimena, jog nemažai reikėjo praktikos, kol perprato visas žuvies rūkymo subtilybes. Pradžioje žuvys rūkykloje iškepdavo arba dėl nepakankamos temperatūros neišrūkdavo. Juokavo, jog dabar nei termometro nereikia - gali laipsnio tikslumu pasakyti, kokia temperatūra yra rūkykloje.

Žuvų rūkymas šiam rusniškiui, jo žmonai, sūnui bei marčiai yra pragyvenimo šaltinis. Čia pat esančioje šių žmonių parduotuvėje galima įsigyti ne tik karšto rūkymo, bet ir šalto rūkymo karšių. Čia yra ir rūkytų jūros ešerių, stintų, ungurių bei vytintų (džiovintų) žuvų. Jos taip pat paruoštos laikantis senųjų Rusnės žuvų rūkymo tradicijų. Žuvis rūkymo meistrui tiekia pastovūs žvejai.

Kontaktai:

Adresas: Skalvių g. 6, Rusnė

Tel.: +37068736917