ŠILUTĖS MAŽŲJŲ LAIVŲ UOSTAS

ŠILUTĖS MAŽŲJŲ LAIVŲ UOSTAS
Uosto g. 9, Šilutė

Šilutės mažųjų laivų uostas (marina) yra Šilutės miesto vakarinėje dalyje, 5 km nutolęs aukštyn Šyšos upe nuo jos žiočių Atmatos upėje ir apie 13 km nuo Kuršių marių. Iš uosto lengvai pasiekiamas Nemuno deltos upių tinklas, Kuršių Marios ir Baltijos jūra.

UOSTO ISTORIJA

Pasak Mažosios Lietuvos istorijos tyrėjo, švietėjo ir bibliofilo Petro Jakšto, Šilutės uostas pradėtas statyti dar prieš Pirmąjį pasaulinį karą, XX a. pradžioje. Tuo metu labai intensyviai buvo naudojamas vandens kelias Tilžė - Klaipėda. Tačiau Šilutė, neturėdama savo uosto, negalėjo pasinaudoti šiuo keliu – laivai čia neužsukdavo. Todėl buvo pradėtos organizuoti  2500 kvadratinių metrų ploto (50 × 50) ir 1,82 m gylio Šilutės uosto Šyšos upės senvagėje statybos. Gelžbetoninės krantinės ilgis siekė 120 m. Šį projektą kartu su Šilutės miesto valdyba, inicijavo energingas apskrities viršininkas Dr. Peters. Pasak Petro Jakšto, įrengimo darbai buvo baigti tik karo metu. Teko pagilinti ne tik senvagę, bet sutvarkyti 5 km Šyšos vagą nuo Atmatos iki Šilutės. Lėšas uostui įrengti davė Šilutės miesto savivaldybė, gavusi pašalpą iš valstybės iždo, Gumbinės provincijos ir Liubeko miesto.

Akmenimis buvo išgrįstas privažiavimas prie uosto aikštės ir apie 1918 m. uostas buvo sujungtas siauruoju geležinkeliu su Šilutės geležinkelio stotimi. Tai sutvarkius į Šilutės uostą ėmė užsukti laivai iš Karaliaučiaus, Tilžės ir Klaipėdos. Žiemą čia stovėdavo garlaiviai ir kurėnai. Dabar buvo galima krauti prekes tiesiai iš vagono į laivą ir atvirkščiai: tai buvo didelis stimulas pramonei ir prekybai vystytis.

Kontaktai:

Adresas: Uosto g. 9, Šilutė
Tel. +37044178314
www.marina-pamarys.lt