Šilutės krašto turizmui plėtoti – turistinis maršrutas „Divyčio kelias“

Šilutės kraštas visada buvo patrauklus žmonėms besidomintiems gamta, vandens pramogomis, krašto kultūra ir tradicijomis. Kasmet augantis turistų skaičius įrodo, kad kraštas tampa išskirtiniu turizmo objektu Lietuvoje ir Europoje, o vietos gyventojams turizmo paslaugų organizavimas tampa vienu iš pagrindinių pragyvenimo šaltinių.

Šilutės rajonas išsiskiria ir kultūros paveldo įvairove: dvarai, bažnyčios, monumentai, urbanistiniai objektai, įspūdingi statinių puošybos elementai, archeologiniai objektai. Tai gausus kultūrinių objektų kraštas kuriame susikerta skirtingos istorinės kultūros. Šių kultūrų sankirta akivaizdžiausiai pastebima dvaruose ir jų parkuose. Unikalus yra ir marinistiniu vadinamas paveldas: Ventės ir Uostadvario švyturiai, senųjų žvejų gyvenvietės – Minija ir Skirvytėlė. Rusnės miestelis išsiskiriantis medinės architektūros paveldu. Techninį paveldą sudarantys tiltai per upes, geležinkelio tiltai, viadukas. Rajone saugomi net 46 savo unikalia architektūra išsiskiriantys pastatai ir 21 statinių kompleksas. Didžioji dalis šių statinių yra Šilutės, Švėkšnos, Rusnės urbanistinėse vietovėse ir sukuria šių gyvenviečių vientisumą, ypatingą patrauklumą turistams.

Siekiant pabrėžti Šilutės krašto išskirtinumą ir paveldo įvairovę šiuo metu yra kuriamas ir greitai visuomenei bus pristatytas edukacinis turistinis maršrutas „Divyčio kelias“. Šiuo maršrutu bus siekiama Lietuvos gyventojams ir užsienio turistams pristatyti Mažosios ir Didžiosios Lietuvos sandūroje susiformavusį kultūrinį-istorinį paveldą bei unikalų Šilutės krašto kulinarinį paveldą.

Užsienio ir Lietuvos turistus traukia ne tik vaizdingos apylinkės palankios poilsiui ir pažintiniam turizmui, tačiau ir unikalių, įsimintinų kulinarinių vietų išbandymas. Turistinis maršrutas „Divyčio kelias“ pristatys devynis kulinarinius objektus kuriuose pagal Šilutės krašto tradicijas bus ruošiami išskirtinio skonio patiekalai.

Asociacija žvejų klubas „Skirvytėlė“ ir Žuvininkystės regiono vietos veiklos grupė Viešoji įstaiga „Pasienio žuvys“ įgyvendina projektą „Turizmo plėtra Šilutės regione sukuriant kultūrinį žvejybos ir maisto paveldo turistinį maršrutą „Divyčio kelias“, kurį remia Lietuvos Respublika ir Europos Žuvininkystės fondas.